Bezpieczeństwo i ochrona

Tabliczki informacyjne w biurach i na budynkach

Jeśli chcesz zamówić tabliczki informacyjne, koniecznie wejdź na https://www.poniedzialek.pl/tabliczki-informacyjne-na-drzwi

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi, ale dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Sprawdźmy więc jakiego rodzaju tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które umieszczono na nieruchomościach, takich jak domy, zakłady przemysłowe, urzędy, przychodnie. Dzięki nim szybko znajdziemy właściwy budynek. Warto jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane tylko na murach nieruchomości, ponieważ bardzo często możemy je też dostrzec w pomieszczeniach. To wielki zespół znaków, które zazwyczaj pełnią funkcję ochronną, ale również stricte komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego pokoju lub urzędnika w dużych kompleksach budynków – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z numerami departamentów. Szukasz referatu obsługi klienta czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Równie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które znajdujące się przy drzwiach. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – mówią o regułach korzystania z wind podczas pożaru

Nie możemy jednak zapominać o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są przecież wymagane przez przepisy BHP. Informują gdzie znajdują się drogi bezpieczeństwa, wyodrębniają pomieszczenia tylko dla pracowników, mówią o groźnych substancjach. Urzędy mają obowiązek używania tabliczek informacyjnych, funkcjonują także pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne produkowane są z wytrzymałych surowców (np. PCV), niejednokrotnie świecą w ciemności, a ich montaż jest bardzo łatwy.

Siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]