Biżuteria Robienie zakupów

Biżuteria z ametystami

Tu zaopatrzysz się w ametysty

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, np.: Japonii i Mozambiku. Ze względu na swoją wyjątkową purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją znaczącą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Broszki czy wisiorki z ametystami warto zakładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.