Biżuteria

Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Kup mystic topaz

Wspaniały blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od lat szczycącego się dużym uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, że to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku poddawany wpływowi gorąca i powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od kruszcu, z jakim jest połączony. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień przybiera purpurowy kolor, niebieski zaś jest efektem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Najlepsze skutki przynosi stosowanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często używają go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie wygląda również w pracy. Ważna jest również różnorodność barw, sprawiająca, że łatwiej można dobrać biżuterię do swojej kreacji.