Biżuteria

Kolczyki wiszące – wyraźny dodatek wielu kreacji

Więcej o kolczykach wiszących.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów biżuterii są kolczyki. Noszą je nie tylko kobiety – od jakiegoś czasu cieszą się także rosnącym popytem wśród panów, głównie tych lubiących niekonwencjonalny styl. Nie sposób aczkolwiek zaprzeczać, iż kategoryczna większość wzorów produkowana jest z myślą o paniach. Niezwykle olśniewające są szczególnie wiszące kolczyki. Są one bardziej dostrzegalne, a dzięki temu w zdecydowanie wywierają wpływ na to, jak inni odbierają daną kreację. To powoduje, iż są ogromnie popularne pośród kobiet w różnym wieku i noszących się w odmiennych stylach. Ogromna różnorodność kolczyków wiszących pomaga dobrać je w gruncie rzeczy do każdej stylizacji. Jak zatem wybrać wiszące kolczyki najlepiej pasujące do danej okazji? Na które ich aspekty winniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Wiszące kolczyki – mają wpływ na wygląd twarzy

Długość kolczyków i ich kształt to przymioty najbardziej rzutują na to, jak wizualnie jest postrzegana twarz, stąd trzeba zwrócić na nie uwagę wybierając wiszące kolczyki. Krótsze kolczyki wiszące powodują, iż twarz zdaje się być bardziej okrągła, zaś te dłuższe (u jubilerów znajdziemy takie mające nawet 8-9 cm) wyciągają ją. Tu gigantyczne znacznie ma także design kolczyków. Podłużne powodują wysmuklenie owalu, z kolei te bardziej sferyczne – wręcz na odwrót. W sklepach dostaniemy też kolczyki bardziej neutralne, które nie wpływają nazbyt na odbiór kształtu naszej twarzy – tutaj naturalnie winniśmy napomknąć na przykład o kolczykach w kształcie kropli wody.

Do jakich stylizacji można nosić wiszące kolczyki?

Szukając kolczyków wiszących prawidłowo dobranych do danej sukienki trzeba pamiętać, że są one niezmiernie wyraźnym elementem. W sąsiedztwie innych wyrazistych ozdób mogą więc wywołać odczucie egzageracji. Dlatego powinnyśmy wystrzegać się zakładania ich do masywnych naszyjników, zegarków lub bransoletek. Kolczyki wiszące będą zaś wyglądały bardzo dobrze, gdy w stroju zostaną najsilniejszym akcentem – naturalnie pod warunkiem, że będą współgrały z sukienką, fryzurą oraz butami.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]