Biżuteria Robienie zakupów

Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli chcesz zamówić wisiorki srebrne, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej stosowanych przez złotników surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, świetnie się prezentuje, a także cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. Przez nie surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc stosować ich do czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim schowamy parę ozdób do pudełka, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką tkaniną lub włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z solą – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.