Budownictwo

Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

Dowiedz się, komu zlecić budowę domów drewnianych przeszklonych

Szereg osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie przeważały domy mające kształt popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się też niemałymi stratami energii. Obecnie wygląda to całkiem inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy drewniane, które stanowią połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy wznoszone z drewna to na ten moment doskonały przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach określa się także styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie wprowadzają także innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. W tym celu architekci stawiają na zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien oraz właściwie wykonane ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się najczęściej w w jednej części naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której znajduje się piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się pięknie, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]