Budownictwo

Jakie jest zastosowanie szalunków?

Kup szalunki Kraków

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja tymczasowa, którą w przeważającej liczbie przypadków robi się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które wykonana z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie działanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo właśnie tak również nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje oczekiwany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można także skutecznie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje wypełniony właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest użycie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zastygnie. Na ogół potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń i stropów z żelbetonu. Mają jak widać naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są również profesjonalne podpory oraz dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkich rozmiarów firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. Wówczas wyjściem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym mocowań, dźwigarów oraz sklejki.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]