Budownictwo

Najlepsze okna energooszczędne

Dowiedz się więcej o oknach energooszczędnych na www.oknostol.com.pl/okna/okna-energooszczedne-92mm/

Wysokiej klasy okna energooszczędne to podstawa, o której nie można zapomnieć przy ocieplaniu lokalu jednorodzinnego. Najbardziej popularne są okna drewniane, które obecnie znajdziemy w wielu wariantach. Jak są wyprodukowane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – postaw na komfort termiczny

Drewniane okna wyprodukowane są z naturalnych komponentów – na przykład sosny i modrzewia. Cechują się znakomitymi parametrami, dzięki czemu dorównują oknom z PCV. Pamiętajmy, żeby zwrócić baczną uwagę na szczelność okien, zwłaszcza, jeśli modernizujemy dom przed sezonem zimowym. Zapewnia to nie tylko wygodne warunki wewnątrz mieszkania, ale także oszczędność koksu lub oleju opałowego. Wskaźnik przepuszczalności cieplnej musi być odpowiedni (tj. niższy niż 0,8 W/m2), a wtedy w lokalu zapanują komfortowe warunki. Wysoka temperatura nie ucieka z budynku, a przez szczeliny nie przedostaje się mróz z zewnątrz.

Okna energooszczędne – dokładne systemy uszczelniające

Kupując nowe okna energooszczędne zweryfikujmy następny zasadniczy element – wskaźnik izolacji akustycznej. Jeśli chcemy uniknąć dokuczliwych dźwięków z dworu – kupmy dźwiękochłonne okna drewniane. Niesamowicie istotne są również profesjonalne okucia okienne – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Nowoczesna technologia zapewnia pozbycie się kłopotliwego pogłosu oraz wspaniały komfort termiczny w domu, warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]