Piaskowiec elewacyjny to surowiec masowo stosowany na ulicach i skwerach. Stał się popularny nie tylko jako element dekoracyjny w środku nieruchomości, ale też na elewacjach. Przekonajmy się więc co tak naprawdę decyduje o jego popularności.
Piaskowiec elewacyjny – wersje kolorystyczne
Niezwykle modnym surowcem wykorzystywanym w czasie wykańczania budynków mieszkalnych oraz ich ścian zewnętrznych jest piaskowiec elewacyjny. Występuje w różnych odmianach kolorystycznych – od mlecznego, przez złoty aż po brunatny. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie kolorami, ukształtowaniem i typem – możemy dostać płytki płaskie, faliste, jasne, o łupanych brzegach. Niektóre rodzaje tego materiału odznaczają się pięknym połyskiem, dzięki wykorzystaniu mieszanek kwarcytu. Z tego względu piaskowiec świetnie spełnia funkcję reprezentacyjną – w domach, na posesjach i jako element okładzinowy. Jest idealnym surowcem na ścieżki ogrodowe, schody lub dekoracyjne murki.
Piaskowiec elewacyjny – odporny na warunki zewnętrzne
Kluczową właściwością piaskowca jest jego niesamowita niewrażliwość na negatywne warunki atmosferyczne. Płyty elewacyjne prezentują się znakomicie przez co najmniej kilkadziesiąt lat. To kamień w 100 procentach naturalny, który opiera się działaniu niskich temperatur, wzmożonych opadów i będzie stanowić wielki walor dla naszej posesji. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pochodzących z kraju, jak i zagranicznych.