Budownictwo

Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli chcesz zamówić podpory Peri, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je stosuje? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Pośród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można pokryć strop cementem i właściwe jego uformowanie. Ważną rolę pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala używać ich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, znakomitą jakością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]