Budownictwo

Wyjątkowe walory okien drewnianych

Kup okna drewniane Małopolska

Okna wykonane z drewna zwykle kupowane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz także na ich odporność. Ten naturalny materiał gwarantuje piękny wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Nie tylko jednak wygląd jest wielkim atutem tych produktów. Jakie są pozostałe względy, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest nieco wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy fan przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych mających związek z urządzaniem domu, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu drewno. Można także decydować się na różne gatunki tego surowca, które mogą mieć różny wygląd, odcienie czy inną fakturę, co daje duże możliwości jeśli chodzi o aranżację i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też bardzo przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest zatem świetnym wyborem do produkcji rozmaitych elementów aranżacyjnych.

Pozostałe ważne walory okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał daje wielkie możliwości jeżeli idzie o wykonywanie okien. Przybierają one przeróżny wygląd i styl. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, wykonując przepiękne formy. Tylko drewno nadaje się do restauracji zabytkowych budynków, świetnie sprawdza się także w przypadku osób mających alergie. Nie ma w sobie żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobrze wpływa na samopoczucie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych plusów można jeszcze dopisać to, że znanych jest bardzo dużo znakomitych sposobów poprawiania trwałości drewnianych okien, jak również to, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest dość łatwy i nie zagraża środowisku. Czynniki te powodują, że drewniane okna są lepsze aniżeli produkty wykonywane z plastiku czy PCV.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]