Budownictwo

Zlecenie na fundamenty? Skorzystaj z wynajmu szalunków

Wynajem szalunków - ta niezwykła oferta każdego zadziwi

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, lecz spotyka się również wersje zrobione z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na spore koszty nie wszystkie ekipy remontowe posiadają swoje szalunki. Kiedy będą niezbędne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak przed chwilą wspomnieliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli jednak wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto wspomnieć także o komforcie, gdyż przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować duże koszty.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je wypożyczy. Jak ją znaleźć? Najlepiej wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Bardzo istotna będzie też obsługa korzystającego z usługi – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto z kolei wejść do internetu i sprawdzić, co o usługach konkretnej firmy sądzą dotychczasowi kontrahenci.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]