Informatyka Tematyka witryn internetowych

Nienaturalne linki przychodzące to nie wyrok

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszą przyczyną, przez którą na portal internetowy może być nałożony filtr Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych groźnych konsekwencji?

Zaprzestań używania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie zbyt dużej ilości odsyłaczy kierujących internautów na naszą stronę internetową. Manipulują one pozycją portalu w wyszukiwarce i tym samym naruszają reguły rzetelnego pozycjonowania wypracowane przez firmę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią artykułów promujących przesyconych sztucznymi frazami. Szerzy się także proces wymiany linków, co jest nielegalne. Jeśli nieuczciwe metody zostaną wykryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się natychmiastowym obniżeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, czasem aż o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że jeśli na adres www zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o reaktywowanie prawidłowej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie zapewnia stuprocentowego powodzenia. Zgłośmy się do doświadczonej agencji pozycjonującej, jeśli chcemy podnieść szansę pozbycia się uciążliwych filtrów. Specjaliści automatycznie zidentyfikują prawdziwą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko doświadczonym agencjom.