Ochrona zdrowia

AWF w Krakowie i Vitberg otwierają Pracownię Wibroterapii

Vitberg opinie. Zdobądź więcej wiadomości

W 2018 roku na krakowskim AWF-ie zainicjowano działanie pierwszej Pracowni Wibroterapii. Przedsięwzięcie powstało przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne oraz badania z produktami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii przeznaczona jest do prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem wibroterapii na organizm ludzki. Będą w niej także prowadzone zajęcia dydaktyczne dla studentów AWF-u z dziedziny kosmetologii, fizykoterapii oraz odnowy psychosomatycznej. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została Pracownia Wibroterapii, posłużą jednocześnie do regeneracji zawodników. Rozgłos krakowskiej Pracowni Wibroterapii spowodowała, że aparaty Vitberg zaczęły testować AWF-y w Warszawie i w Gdańsku.

W jakich badaniach wezmą udział urządzenia marki Vitberg?

W przyszłości wyniki testów mogą pomóc w modernizacji terapii pacjentów czy usprawnieniu treningów sportowców. Z pewnością w Pracowni Wibroterapii prowadzone będą badania z zakresu biochemii i fizjologii. Analizie poddany będzie wpływ terapii wibracjami na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Wyniki badań będą konfrontowane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z różnych stron świata.

Siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]