Ochrona zdrowia

Badania psychologiczne dla operatorów

Skieruj się w to miejsce i dowiedz się, komu zlecić badania operatorów Bielsko Biała.

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy dana osoba może podjąć pracę jako operator widlaka lub innej maszyny. Mimo, że sporo kandydatów podchodzi do nich z lękiem, kiedy nie mamy schorzeń psychiatrycznych, ich zaliczenie nie może sprawić nam większych trudności. Jak zatem przebiegają badania operatorów urządzeń? Czego należy się po nich spodziewać?

Badania operatorów – odpowiedzi na pytania

Na pierwszym etapie badania potencjalny operator uzupełnia stworzony przez specjalistę formularz. Powinien w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w rozmaitych, czasem problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu odpowiedzi przyszłego kierowcy, prowadzący będzie potrafił stwierdzić, jak dobrze radzi sobie ze stresem oraz zbadać jego sprawność intelektualną i umiejętności interpersonalne. Treść ankiety zależy od zawodu kandydata. Ta część badania operatorów często wywołuje ogromny stres, ale jej przejście nie jest niewykonalne.

Psychotechniczne badania operatorów

Końcowa część badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie skonstruowanych przyrządów. Poszczególne testy badają takie cechy jak szybkość reagowania oraz podejmowanie decyzji w ekstremalnych przypadkach. Powinniśmy pamiętać, że czasem ten etap testów może się nie odbyć. Tak się stanie, kiedy ubiegający się o uprawnienia w rozmowie nie będzie krył złego samopoczucia lub badanie wykaże, że przed odwiedzeniem poradni wypił napój alkoholowy. Badanie może zostać wówczas przełożone lub – gdy przyczyną jest alkohol – także odwołane.

Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]