Ochrona zdrowia

Bezbolesne wybielanie zębów

Mocne i perłowe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Mycie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (soda oczyszczona, paski, żele), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite rezultaty już po 3 zabiegach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalistycznego szablonu ustala się barwę zębów przed naświetlaniem. Po wykonaniu początkowych czynności, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Istotny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście tonów, efekty są zatem niesamowite i utrzymują się do dwóch lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej kilka dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.