Ochrona zdrowia

Borykasz się wadą wzroku? Zapytaj optometrystę o korekcję laserową

Skieruj się tu po więcej szczegółów o laserowej korekcie wzroku.

Komfort na co dzień, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy praca w przeróżnych zawodach – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają nas do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie nieprzerwanie wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością lepsza technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia) oraz niezmiernie małe niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań. Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze komplikacje, bo stanowią czwartą (zaraz po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się jeden na trzech mieszkańców Europy.

Laserowa korekcja wzroku czyli formowanie rogówki

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku uzyskuje się imponujące rezultaty. Unosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można z kolei usunąć problem nadwzroczności. W tej chwili najpopularniejszym rodzajem lasera używanego w trakcie procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie pulsy światła IR. Pozwala to na dokonanie precyzyjnego formowania, a równocześnie zmniejsza niebezpieczeństwo naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za poleceniem tej metody leczenia wad widzenia przemawia masa czynników. Najważniejsze to z pewnością niska inwazyjność, skuteczność, precyzja, a także prawie nie występujące zagrożenie powikłań. Warto napomknąć również o tym, że zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – są też przeciwwskazania

Nim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, trzeba być przygotowanym na to, iż w pewnych przypadkach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie ciążę oraz karmienie piersią, wiek poniżej 21 roku życia, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]