Ochrona zdrowia Usługi

Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie wszystkie choroby jamy ustnej można wyleczyć zwykłymi technikami. Jeśli są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się na przykład w przypadku znacznych ubytków uzębienia, konieczności umieszczenia implantów lub koron, uszkodzeń kości oraz chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju owrzodzenia bądź nowotwory. Jakie metody są zatem wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty wybrać się, by zabiegi były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub chorych po wypadkach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów lub narośli – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Dobrze zatem napisać kilka słów na temat tego, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, aby wykorzystywał on tylko innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma także atmosfera w gabinecie oraz stosunek dentysty do pacjentów – sporo powiedzą nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, które znajdziemy na przykład w sieci bądź w gronie bliskich.