Ochrona zdrowia

Czy wibroterapia jest skuteczna? Opinie o produktach medycznych Vitberg

Tu znajdziesz szczegółowe informacje w temacie marki Vitberg

Czym jest wibroterapia i jaki ma wpływ na organizm człowieka? Czy wspomaga leczenie niektórych schorzeń? Czy można kupić urządzenia do terapii wibracjami dla prywatnego użytku? Odpowiedzi znajdziesz na portalu „ABC Zdrowie”.

Wibroterapia to terapia lecznicza i profilaktyczna, opierająca się na aktywacji pracy mięśni poprzez skierowanie przez odpowiedni przyrząd impulsu mechanicznego. Na działanie terapii wibracyjnej można wystawić całe ciało albo skoncentrować się na konkretnym jego fragmencie. Wykorzystanie wibroterapii zalecają lekarze medycyny sportowej, fizjoterapeuci i rehabilitanci.

Terapia wibracjami pomaga podnieść kondycję organizmu na różny sposób: wspomaga leczenie problemów urologicznych, usprawnia krążenie limfatyczne, poprawia perystaltykę jelit, a nawet może spowodować nasilenie procesów metabolicznych i w rezultacie wspomóc proces odchudzania. Drgania przyrządów do terapii wibracyjnej usprawniają krążenie w kończynach dolnych, ułatwiają odprężenie pacjenta, uspokajają i łagodzą stres, jak również wspomagają przepływ limfy i krwi, co wykorzystywane jest w zapobieganiu objawów miażdżycy oraz zawału serca.

Rehabilitacyjny Aparat Masujący Vitberg+ – zestaw do wibroterapii od polskiego producenta

Zainteresowanie wibroterapią rośnie z każdym rokiem, jednakże pacjenci pragną korzystać z przyrządów do wibroterapii także prywatnie, w zaciszu swojego domu. Do takich osób skierowana jest oferta rodzimej firmy Vitberg, która opracowała zestaw RAM Vitberg+. Klientom indywidualnym firma Vitberg oferuje możliwość sprawdzenia swoich produktów w poradniach, działających na terenie kraju.

Siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]