Ochrona zdrowia Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Problem zanieczyszczenia powietrza dotarł już do świadomości przeciętnego mieszkańca naszego kraju i sporadycznie jest marginalizowany. Polacy mają świadomość, że czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, mocno oddziałuje na nasze zdrowie. Aczkolwiek dopóki nie zostaną zastosowane efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony sam zadbać o swoje samopoczucie, na przykład poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od renomowanych producentów

Im bardziej rozwinięty rejon, tym większe jest ryzyko pojawienia się znacznej kondensacji PM2,5 i PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu chorób układu oddychania narażeni są najczęściej mieszkańcy metropolii i terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery spore ilości pyłów zawieszonych. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli znacznie osłabić szkodliwe oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak przykładowo Blueair, AirFree czy Wood’s, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów, toteż nie jest to już coś nowego na krajowym rynku. Co kluczowe, poza eliminacją z atmosfery drobinek pyłu, nierzadko posiadają one też inne dodatkowe funkcje.

Typy i przeznaczenie oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w różnych rozmiarach, w związku z tym bez problemu znajdziemy urządzenie najlepsze do określonej kubatury pokoju. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, dlatego bez ograniczeń można je przestawiać pomiędzy pomieszczeniami. Prócz odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one też bakterie oraz grzyby, które mogą być źródłem wielu chorób bądź reakcji alergicznych, jak również niebezpieczny formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza we wnętrzu rześką atmosferę, a jednocześnie umożliwia niczym niezakłócony sen. Część oczyszczaczy ma też detektory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Korzystanie z oczyszczacza powietrza poleca się przede wszystkim alergikom.