Ochrona zdrowia

Działanie aparatów do magnetoterapii

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o magnetoterapia urządzenia, znajdziesz na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się wielorakie działanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, poprawia krążenie, zmniejsza ilość wolnych rodników i likwiduje obrzęki.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko wykorzystywany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy także modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]