Ochrona zdrowia

Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest miłym tematem. Dziś zaś, wykorzystując odpowiednie sprzęty i – co najważniejsze – skuteczne środki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować pacjentom, że zabiegi okażą się w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się niezbędne za każdym razem, jeśli rozwinie się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu ultracienkich sprzętów, przez co dentysta może dostać się do najgłębiej położonych tkanek uzębienia. Warto przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym używa się także innych, nierzadko bardzo złożonych technicznie sprzętów. Jakich?

Endodoncja mikroskopowa – akcesoria

Obok sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora przed oczami dentysty, minimalizując prawie całkowicie niebezpieczeństwo wszelkiego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne jest także sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej precyzji umożliwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują też specjalne narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie wizyty oraz polepszenie komfortu leczonego.

Refundowane leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, iż nie we wszystkich przypadkach będzie ono fundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Inni nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast pełnopłatne. Jeżeli jest ono potrzebne, dobrze wybrać się do stomatologa dysponującego odpowiednimi akcesoriami oraz wcześniej sprawdzić, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci mówią w sieci.