fala uderzeniowa, aparat do fali uderzeniowej
Ochrona zdrowia

Gdzie stosuje się urządzenia do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego typu. Kiedy jest stosowana i dlaczego ?

Gdzie stosowany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie stosowana w kosmetologii, rehabilitacji, ortopedii, medycynie sportowej, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilka centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i wykazuje się dużą efektywnością w walce z różnymi dolegliwościami. Dzisiejsze urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niesłychanie precyzyjny, dzięki czemu terapia daje nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają m.in. w przypadku schorzeń powiązanych z narządami ruchu, jak zapalenie ścięgien, zespół bolesnego barku, bóle kręgosłupa czy ostroga piętowa. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez fizjoterapeutów i kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – jak to działa?

Używane współcześnie urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 odrębne aplikatory oraz kanały, co umożliwia przeprowadzenie leczenia u dwóch pacjentów jednocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zredukowanie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]