Ochrona zdrowia Usługi

Implantologia – w czym lepsza od protez?

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, skazane były na to, żeby używać sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są znacznie wygodniejsze, lecz też posiadają sporo innych atutów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące skrócenie okresu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne kompresy, a od razu po zabiegu – unikać bardzo ciepłych potraw, alkoholu oraz palenia papierosów. Ważne będzie także wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają dyskomfort i obrzęk.

Implanty zębowe – jak wybrać lekarza

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort życia chorych – dlatego bardzo ważne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów stomatologowi z dużym stażem oraz pozytywnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno trafimy na ważne informacje.