Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Jak odciągać katar u dziecka? Aspirator do nosa

Niedrożność nosa u niemowląt to dość powszechna, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie spać ani jeść, gdy przeszkadza im zalegający katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie kataru jest bardzo ważne?

Gromadzący się katar może prowadzić do powikłań, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła powodując podrażnienie. Bakteryjny, żółtozielony katar staje się niebezpieczny dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak można usuwać wydzielinę Gruszka czy aspirator do nosa?

Jest kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do nosa, którą następnie naciskamy. Tworzące się podciśnienie zasysa katar do wnętrza gruszki. Inną metodą jest aspirator na wdech rodzica. W ostatnich latach bardzo popularny jest natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

Takie rozwiązanie może budzić zdumienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele skuteczniejsza metoda niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, powinien być stosowany dopiero po rozrzedzeniu flegmy roztworem soli 0,9%. Po odciągnięciu kataru powinniśmy zatroszczyć się o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa. Katarek do odkurzacza występuje w trzech wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).