Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Jak odciągać katar u dziecka? Aspiratory do odkurzacza

Przeziębienie u niemowlaka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go lekceważyć. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na inne części układu oddechowego oraz uszy, czego wynikiem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By się przed tym uchronić, należy odsysać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosku naszego dziecka. Jak jednak zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie katar

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z noska niemowlaka jest wiele. Najbardziej znany z nich z nich to niewątpliwie gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą bywa dla malucha bardzo nieprzyjemne. To tłumaczy popularność innego typu odciągaczy, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech rodzica, a bardziej złożone modele to odciągacze do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Czemu warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz wydzieliny jest prosty w obsłudze i niezwykle wydajny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko odciąga wydzielinę, ale też najpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i poprawia samopoczucie dziecka. Można go kupić w 2 wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 60 zł).