Ochrona zdrowia

Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Wszystko, co trzeba wiedzieć o terapii małżeńskiej UK

Każde małżeństwo może popaść w najróżniejsze problemy. Całe szczęście obecnie można sobie z nimi radzić bardzo sprawnie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez psychoterapeutę mającego niezbędne doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może być pomocna?

Do psychoterapeuty udają się pary zmagające się z bardzo różnymi trudnościami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy mające związek z niewiernością jednego z małżonków, jak również pomoże w razie nałogów, chociaż tutaj nierzadko potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby małżonków czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w momencie, kiedy między żoną i mężem pojawiają się konflikty, których nie umieją rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć trudności oraz scementować związek. Poprawia się zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku temu ich małżeństwo rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale też oferowanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się odkrycie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich trudności. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską posiada wiedzę potrzebną do tego, żeby skutecznie radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że na chwilę obecną bez problemu można znaleźć polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego usprawnia proces terapii oraz podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na pomoc specjalisty. Również na emigracji warto powalczyć o swój związek, który nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi kłopotami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a na skutek niej partnerstwo jest w stanie wejść na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339