Ochrona zdrowia

Leczenie dożylne witaminą C – czy warto?

Wlewy dożylne z witaminy C stają się ostatnio coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą procedurą wynika głównie stąd, że witamina C jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a przy tym nie potrafimy wytwarzać jej samodzielnie. Musimy więc uzupełnić ją inaczej – w codziennych posiłkach lub poprzez specjalnie skomponowane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, gdy dostarczymy witaminę C dożylnie – w wielu przypadkach może to mieć duże znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – zastosowania

Wiele ludzi uważa, iż wlewy witaminy C może pomóc w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak borelioza, zapalenie stawów czy choroby autoimmunologiczne. Nie brakuje także głosów twierdzących, iż ta metoda przynosi bardzo korzystne skutki, jeśli idzie o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją odmładzać i dogłębnie odżywiać, powodując w ten sposób szybszą regenerację, a także likwidować zmiany na skórze i przyspieszać gojenie.

Dożylna witamina C – o czym warto pamiętać?

Wlewy wlewy z witaminy c, tak jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Stąd nie należy decydować się na nie bez omówienia procedury z lekarzem. Przede wszystkim musimy mieć pewność, że wlewy witaminy C nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to niezmiernie istotne w przypadku cukrzyków, pacjentów onkologicznych i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Wlewy witaminy C powinniśmy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, iż przy zabiegu cały czas obecny będzie doktor.