Skieruj się na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/metoda-femtolasik/, aby uzyskać informacje o femtoLasik.
Korekcja wzroku laserem to współcześnie najpopularniejsza metoda korekty presbiopii, nadwzroczności, krótkowzroczności czy astygmatyzmu, jednakże mało pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, iż zabiegi te są przeprowadzane przy pomocy rozmaitych technik.
Atuty zabiegu FemtoLASIK – błyskawiczny powrót do powszednich zadań
Zabieg FemtoLASIK (popularnie zwany również All-Laser-LASIK) to całkiem bezpieczna, nie wywołująca bólu, a jednocześnie, a zarazem bezinwazyjna technika korekcji takich wad jak krótkowzroczność (do -10 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) i niekiedy presbiopia. Sam zabieg nie jest długi – wprawny optometrysta może zrealizować go w kwadrans. Zaletą tej metody jest to, że pacjent niezmiernie szybko odzyskuje ostrość wzroku – zasadniczo w przeciągu dnia po zabiegu może wznowić swoje powszednie czynności. Zabieg rozdzielony jest na 2 etapy i przeciwnie do metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą skalpela. Podczas zabiegu FemtoLASIK na początku przy użyciu lasera femtosekundowego oddziela się płat rogówki o grubości około 0,1 mm, a w kolejnej fazie przeprowadza się modelowanie rogówki laserem excimerowym.
FemtoLASIK Topoguided jest natomiast inną odmianą zabiegu FemtoLASIK, gdzie działanie lasera excimerowego jest spersonalizowane dla każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu sporządza się mapę rogówki i na jej podstawie koduje się wszelkie ruchy lasera. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u osób z nadwzrocznością oraz astygmatyzmem, których układ optyczny charakteryzuje się nietypowym kształtem.
Zabiegi EBK i LASEK
Rzadziej wykorzystywane metody korekcji wad wzroku to między innymi:
LASEK – przeprowadzany jest u osób, u których z przeróżnych przyczyn nie jest możliwe wykorzystanie zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płatek nabłonka rogówki usuwany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki usuwa się nabłonek (ulega on później naturalnej regeneracji), a w następnej kolejności formuje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK określana jest zabiegiem powierzchniowym, jako że laser nie ingeruje w głębokie warstwy rogówki. Metodę tę można jednak wykorzystać wyłącznie do korekcji nieznacznych wad wzroku.
Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]