Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Maść nawilżająca do nosa – ulga przy podrażnieniach

Jesienne miesiące to okres, gdy błona śluzowa nosa przesusza się, a skóra zaczerwienia się i podrażnia. Problemy z błoną śluzową, w szczególności u maluchów może powodować mnóstwo czynników. Potrzebujesz zmniejszyć niemiłe dolegliwości i pozbyć się zaczerwienienia nosa u dzieci? Dowiedz się, z jakiego powodu warto wyposażyć swoją apteczkę w maść nawilżającą do nosa Katarek!

Maść nawilżająca do nosa – wypróbuj najlepszą metodę

Śluzówka nosa wysusza i podrażnia się wskutek wielu czynników. Ważną rolę odgrywa tutaj w szczególności wysoka temperatura panująca w pomieszczeniu i równocześnie niski poziom wilgotności powietrza. W czasie sezonu grzewczego nos jest szczególnie narażony na nieprzyjemne dolegliwości, a działająca klimatyzacja wręcz nasila problem. Konsekwencją tego jest więc uczucie dyskomfortu, pieczenie i ból przy wycieraniu nosa. Maść nawilżająca do nosa pielęgnuje nie tylko śluzówkę, lecz również jej otoczenie, przyczyniając się do tego, że skóra przestaje piec i odzyskuje właściwą barwę.

Czemu powinno się aplikować maść nawilżającą do nosa?

Maść nawilżająca do nosa Katarek została wzbogacona o prebiotyk Biolin P, działający ochronnie na śluzówkę, rekonstruując florę bakteryjną. Może być stosowana w rozmaitych przypadkach – przy podrażnieniach wywołanych nadużywaniem kropli do nosa, negatywnym działaniem smogu, a nawet suchym powietrzem (klimatyzacja, centralne ogrzewanie). Zanieczyszczone powietrze może podrażniać delikatne błony śluzowe, jednak aktywne składniki maści szybko przywracają równowagę i przynoszą ulgę w dolegliwościach. Maść nawilżająca do nosa Katarek była stworzona w szczególności dla małych pacjentów – może być aplikowana u maluchów już od 1 roku życia.