Ochrona zdrowia Usługi

Mikropigmentacja medyczna – szybka odpowiedź na wypadające włosy

Mikropigmentacja Kraków. Uzyskaj więcej informacji na https://microclinic.pl.

Na pewno przeglądając oferty gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym przekonaniu mikropigmentacja to tylko rzadko używana nazwa modnego pośród pań makijażu permanentnego. Lecz możliwość wykonania trwałego makijażu to tylko jedna z metod użycia tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja – maskowanie bielactwa i oznak łysienia

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się z reguły kobiety chcące zredukować czas przeznaczany codzienne na nakładanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak pragną się na co dzień prezentować. Istnieje jednak także mikropigmentacja medyczna, która pomimo że wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, ma znaczny wpływ na samopoczucie jednostki, która się na nią decyduje. W ostatnich latach nadzwyczaj popularne stało się wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu mieszków włosowych, na który z uwagi na jego cenę nie może zdecydować się duży odsetek osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga także zwiększyć poziom akceptacji własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne ukrywanie blizn oraz bielactwa, a nawet optyczne odtworzenie brodawki sutkowej.

Mikropigmentacja włosów – czy przynosi efekt na stałe?

Na pozór zabieg ten wygląda jak typowa usługa tatuażu. Linergistka albo linergista, albowiem tak zwie się osoba przeprowadzająca mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem nakłuwa naskórek i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Odmiennie do tatuażu ostateczny efekt nie jest stały i widoczny jest około 12 miesięcy. Co jest przyczyną tej różnicy? W trakcie zabiegu mikropigmentacji barwnik wprowadzany jest w płytsze warstwy skóry, tymczasem w trakcie tradycyjnego tatuażu umieszcza się go głębiej. W efekcie wraz regeneracją zewnętrznych warstw skóry z upływem czasu barwnik powoli zanika. Zatem jeśli zamiarem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe ukrywanie przerzedzonych włosów bądź łysiny, musi ona wiedzieć, że wymagane będzie regularne ponawianie zabiegu w minimum dwunastomiesięcznych odstępach.

Siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]