Ochrona zdrowia Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu – to możliwe!

Społeczeństwo powoli zdaje sobie sprawę z tego, jakże istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: dym tytoniowy, pyłki kwiatów, spaliny samochodów, roztocza czy wirusy i bakterie. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w biurze czy domu?

Jak duża jest wydajność oczyszczacza powietrza?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – atuty

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny stopień filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie zatrzymuje również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i proste w użyciu.