Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Chcesz zamówić urządzenia do drenażu limfatycznego? Skieruj się tu.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX w. – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca masażu.

Urządzenie do masażu uciskowego – pobudzenie przepływu limfy

W ostatnich latach fizjoterapeuci często używają urządzenia do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które zakłada się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody urządzenie naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ chłonki. Jest sporo zaleceń do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się także niesłychanie popularna w świecie sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do presoterapii

Dużo opcji użycia aparatów do presoterapii wpłynęło mocno na progres tych urządzeń. Współcześnie osoby cyklicznie korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą przenośnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, toteż bez trudu można spakować je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. choroba nowotworowa bądź zakrzepica, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]