Implanty stomatologiczne to najlepsza metoda na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i całkowitego bezzębia. Ich głównymi zaletami są względnie łatwa pielęgnacja i naturalny wygląd – implant zęba wraz z ceramiczną koronąwygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Ich zakładanie jest również mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli założenie mostu lub pełnej protezy – nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ten proces i jak trzeba się do niego przygotować.
Implanty zębów – jak przebiega ich wstawienie?
Zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych zaczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Równie istotne jest także pozytywne nastawienie i opanowanie nerwów. Następnie stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. Umożliwia to odsłonięcie kości i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To niezwykle skomplikowany etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i doświadczeniem. Dokładność niezbędna jest też przy umieszczeniu implantu stomatologicznego w kości. Kiedy ten będzie w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zszyć dziąsło pacjenta.
Implanty zębowe a leki znieczulające
Proces zakładania implantu stomatologicznego rodzi u wielu osób strach przed możliwym intensywnym bólem doświadczanym podczas zabiegu i kilka dni po nim. Na szczęście niepokój ten jest całkowicie nieuzasadniony. Nowoczesna implantologia korzysta z niezwykle efektywnych leków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi pełny komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie podatni na ból mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które całkiem usunie problem strachu przed leczeniem stomatologicznym.