Ochrona zdrowia Usługi

Przebieg leczenia kanałowego

Złamanie zęba, zapalenie miazgi, zaawansowana próchnica, martwica bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, iż najczęściej w ich przypadku leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u niektórych pacjentów wywołuje dreszcze, w rzeczywistości nie należy się obawiać tej terapii. Obecnie stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i efektywnymi środkami znieczulającymi, które umożliwiają leczenie nawet sporych ubytków bez strachu przed bólem.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Wstępny etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą naczynia krwionośne oraz nerw, więc leczenie kanałowe wymaga zaaplikowania efektywnego środka znieczulającego. W kolejnym kroku przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zębowy metalem szlachetnym, materiałem kompozytowym, cementem szkło-jonomerowym bądź ceramiką.

Znajdź dobrego dentystę do przeprowadzenia leczenia kanałowego?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się więc wybrać dobrego stomatologa, który go wykona. Gwarancją tego, że zabieg będzie skuteczny są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Pozwala to lekarzowi na wprawne oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, iż kolejne zabiegi nie będą już potrzebne.