Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Różowa sól himalajska czy sól kłodawska niejodowana – którą wybrać?

Jeśli chcesz zamówić różową sól himalajską, koniecznie wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Sole/119.

Składnikiem koniecznym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka jest sól. Jakie zalety ma sól kłodawska czy różowa sól himalajska? Czemu powinno się wykorzystywać je podczas gotowania?

Różowa sól himalajska – jakich mikroelementów dostarcza?

Sól kuchenna to jeden z najistotniejszych dodatków, który wspaniale podkreśla smak posiłków. Choć nadmierne użycie soli może mieć negatywne oddziaływanie na nasze zdrowie, to jej odpowiednie porcje (nie więcej niż 6 gramów na dobę) są potrzebne dla właściwego działania organizmu człowieka. Sól zaopatruje nas wszak w sód, to jest w pierwiastek odpowiedzialny za gospodarkę wodną i utrzymanie optymalnego ciśnienia krwi. Jednym z najzdrowszych typów soli jest różowa sól himalajska pochodząca ze złóż liczących ok. 250 mln lat. Składnik ten mieści w sobie masę cennych pierwiastków oraz minerałów, takich jak potas, magnez czy wapń, a jednocześnie nie posiada chorobotwórczych zanieczyszczeń i komponentów, np. toksycznych metali ciężkich. Sól himalajska świetnie wpływa na smak dań i jest dostępna zarówno w postaci niewielkich, jak i pokaźniejszych kryształków.

Sól kłodawska – źródło wapnia, żelaza i potasu

Sól kłodawska niejodowana natomiast to składnik o dużym stopniu czystości – posiada prawie 97% chlorku sodu i jest doskonałym dodatkiem do naszych kiszonek. Jest niezastąpionym źródłem wapnia, żelaza czy magnezu, a więc składników niezbędnych do zachowania dobrego samopoczucia. Niejodowana sól kłodawska czerpana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie wypłukuje się jej ze złoża, toteż nie zatraca swoich właściwości i jest bez trudu wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska jest powszechnie wykorzystywana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale także sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w kosmetyce, rolnictwie i lecznictwie.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]