Ochrona zdrowia Usługi

Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Implanty zębowe to doskonały sposób na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a jeżeli właściwie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z czego wykonuje się współczesne implanty zębów?

Implanty zębów – materiały

Na wstępie należy nadmienić, iż implant zęba to jedynie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się dużą trwałością. Jego ogromnym atutem jest także fakt, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z czego wytwarza się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie materiałów, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a oprócz tego nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane najczęściej w miejsce zębów tylnych.