Ochrona zdrowia

Zabiegi korekcji wzroku – leczenie presbiopii

Na voigtklinikaoka.pl przeczytasz wszystko, co należy wiedzieć o leczeniu starczowzroczności Kraków.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze starości. Jej przejawem jest pogorszenie widzenia w bliży, co właściwie ogranicza możliwość czytania czasopism, pisania, korzystania z smartfona czy notebooka oraz wykonywania wielu innych czynności. Starczowzroczność jest rezultatem osłabienia zdolności akomodacji oka lub jej pełnej straty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, aczkolwiek wywołuje to sporo trudności. Szkła do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary progresywne są z reguły drogie, a modele dwuogniskowe często nie są wygodne. Idealnym wyjściem może okazać się zatem pozbycie się starczowzroczności w wyniku zabiegu.

Leczenie presbiopii. Z jakiego powodu jest konieczne?

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala uniknąć szeregu problemów przy podejmowaniu się koniecznych, najłatwiejszych czynności. Jednostki cierpiące na tę chorobę (należy zaznaczyć, iż często pierwsze symptomy presbiopii przejawiają się już ukończeniu 40 lat) mają trudności z pisaniem bądź korzystaniem z urządzeń elektronicznych, jak również robieniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość odczytania etykiety towaru) czy podróżami komunikacją publiczną (trudności ze sprawdzeniem planów jazdy). Poza tym, w przeciwieństwie do miopii, presbiopia nie jest rekompensowana przez możliwość ostrzejszego widzenia w dali, a noszenie okularów okazuje się dla chorego niewygodne. Nie należy również zapominać, iż wada ta się stale zwiększa, a każde kolejne 2 lata lata przynoszą w większości wypadków pogorszenie widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady podczas jednego zabiegu

Oprócz korekcji przy użyciu szkieł korekcyjnych, możliwe jest też leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność stosowania szkieł korekcyjnych. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są także sposobem na to, żeby w toku jednego zabiegu kompletnie zlikwidować wadę w obu oczach.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]