adobe photoshop kurs, digital painting kurs
Oświata

Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, aby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego czy postaci wykorzystują głównie zaawansowane oprogramowanie. Wiedząc o tym wiele początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie sięga po najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jakie narzędzia można wykorzystać?

Jest mnóstwo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który pomimo że został stworzony jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie stał się podstawowym narzędzie game devów i artystów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak m.in. Affinity Photo, ArtRage czy Krita, w których dzięki zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych akwarelami, gwaszem bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nieudanych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy uzupełniać!

Malarstwo komputerowe – nauka z udziałem instruktora

Właściwie uczenie się malarstwa cyfrowego toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, jednak by odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać najważniejsze triki stosowania pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, zalecamy wykupić kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z twórcą szkolenia.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]