Oświata Tematyka żywnościowa

Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie kursu gotowania dla dzieci? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci kochają pomagać w gotowaniu – przystrajać wypieki czy przynosić i wybierać składniki. Chcesz rozwinąć zapał kulinarny Twojego malucha? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci uczy małych kucharzy niezależności

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci nie tylko zdobywają przydatne umiejętności, ale przede wszystkim kształtują swoją kreatywność i uczą się niezależności. A po prostu doskonale się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, wybieranie oraz mieszanie ingredientów oraz opanowywanie prostych przepisów – to wszystko powoduje, iż maluchy chętnie gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają również zasady, jakie panują w kuchni, co w wysokim stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach asystują także rodzice, toteż jest to doskonała okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z potomkiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie spróbować tego, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z profesjonalnym szefem kuchni

Warsztaty organizowane są w Krakowie i trwają trzy godziny zegarowe. Podczas warsztatów maluchy przygotowują danie główne i deser. Mali wielbiciele sztuki gotowania mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – przyrządzić apetyczny makaron na słodko bądź słono, albo podjąć próbę upieczenia pachnącej, udekorowanej świeżymi składnikami pizzy. W czasie warsztatów dzieci przygotowują również smaczną deser – mus z mascarpone i lodami. Lekcja poprzez zabawę to znakomita metoda na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ukochanych dań daje pociechom dużo satysfakcji. Nawet najbardziej przekorne dziecko będzie z pasją przykładać się do przyrządzania doskonałej pizzy bądź ozdabiania tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje profesjonalny szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobre podejście do dzieci.

Siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]