Podróże i turystyka

Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Szukasz korzystnej oferty skitur? Nie zwlekaj! Wejdź na ten link.

Większość turystów wybierających się w góry zimą, jedzie tam zwykle wyłącznie po to, aby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach lub na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury – przeznaczone tylko dla doświadczonych w górach osób

Turystyka na nartach przeżywa w ostatnich latach swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego wypoczynku w drewnianej, górskiej chacie i sporadycznego zjazdu z zatłoczonych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na doświadczanie ich piękna podczas stosunkowo trudnych, a zarazem przynoszących dużo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana tylko dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych nart oraz butów.

Gdzie jeździ się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie doskonale poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są idealne warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal położony na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa okaże się dopasowana do zdobytych przez nie umiejętności, otrzymają w tym zakresie pomoc od instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]