atrakcje w małopolsce, góry w małopolsce
Nasze porady Podróże i turystyka Tematyka witryn internetowych

Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd często ciężko znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o bieżących eventach kulturalnych czy sportowych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj stronę stworzoną specjalnie dla turystów

Żeby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odszukają Centra Informacji Turystycznej, pensjonaty, hotele i schroniska młodzieżowe, jak również muzea i zabytki położone w miastach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Co więcej, dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi piękno parków krajobrazowych i narodowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz atrakcje narciarskie.

Witryna o atrakcjach turystycznych w Małopolsce dba również o obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych południowych miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale również w m.in w języku włoskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców może być też sekcja Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słówka i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wizyty w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego