kurs zimowej turystyki wysokogórskiej
Oświata Podróże i turystyka Rozrywka

Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są piękne. W zasadzie co parę tygodni, a najczęściej w okresie, gdy wczasowicze tłumnie napływają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez należytego przygotowania porwali się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Zatem tym, którzy uwielbiają góry i chcą nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z chodzenia w rakach, survivalu i asekuracji

Najlepszą drogą, aby posiąść potrzebną wiedzę jest odbycie wszechstronnego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdego z najistotniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, czyli przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego władania czekanem, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, poznają reguły autoasekuracji, asekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które okazują się potrzebne w przypadku rozmaitych niespodziewanych sytuacji. Kurs pokrywa również zasady poprawnego zachowania się w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma kilkunastoletnie doświadczenie jako organizator wycieczek w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niewielkich grupach, które najczęściej nie przekraczają 6 osób. Dzięki temu przyswajanie wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, by mogli oni skutecznie opanować podstawową wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się po górach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]