atrakcje w małopolsce, fajne miejsca w małopolsce
Nasze porady Podróże i turystyka Tematyka witryn internetowych

Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż czasem trudno odnaleźć się w ogromie informacji o godnych zwiedzenia atrakcjach i planowanych imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Portal dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o wystawach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapkę, na której ekspresowo wyszukają schroniska młodzieżowe, pensjonaty i hotele, galerie i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Ponadto dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi trasy rowerowe, zamek na Wawelu czy czar parków narodowych i krajobrazowych.

Spis ambasad i proste rozmówki – ważne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych południowych miejscowości. Informacje dodawane na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku słowackim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Nadzwyczaj pomocna dla obcokrajowców jest również podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze wyrażenia i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie podróży. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego