Podróże i turystyka Rozrywka

Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

Szukasz korzystnej oferty aktywnych wypraw? Nie zwlekaj! Zajrzyj na ten link.

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na przyjemnym lenistwie, a drudzy każdy dzień wolny starają się zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotychczas jeszcze nie doznali. Właśnie dla takich osób agencje turystyczne przygotowują ciekawe propozycje wypraw dla aktywnych.

Sposobność na zawiązanie wieloletnich znajomości – aktywne wycieczki

Wyprawy dla aktywnych to sumiennie zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które pragną zobaczyć rozmaite zakątki naszej ojczyzny i świata z zupełnie nowej perspektywy. Program takich wycieczek jest naszpikowany porywającymi atrakcjami, których zwyczajny turysta nie uświadczy z pozycji komfortowego fotela na patio wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających nowych doświadczeń to również perfekcyjna sposobność, by przyswoić sobie kolejne umiejętności, gdyż nieraz wiąże się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania mechanizmów przeżycia w określonym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się rakami oraz czekanem czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują procedury survivalu, a także tego, jak zachować się w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc np. podczas zejścia lawiny. Wypada również wspomnieć, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi ufności i współpracy między członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wyprawy to nie tylko góry w Polsce

Najciekawsze wycieczki, które będą wymagały od nas należytej wytrzymałości fizycznej, to z reguły wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są wierzchołki w rozmaitych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony oraz Turbacz. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami zachwycających miast tej wyspy – Palermo, Katanii oraz Trapani. Ale Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade także podczas wyprawy do Namibii lub do Nepalu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]