Informatyka Promocja, marketing, reklama

Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona popularna wśród użytkowników . Lecz co można zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Właściwie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji ?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej teksty i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się w nadmiarze. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na wielkość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Staranna optymalizacja strony pomaga w osiąganiu lepszych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność portalu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.