Robienie zakupów

Antena satelitarna – jaką telewizję pozwala odbierać?

Zamów antenę SAT na telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Znaczna część z nas ma we własnym domu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że wybieramy coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy czasem obejrzeć ciekawy serial lub talk-show telewizyjny. Aby odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, niezbędna jest posiadanie specjalnej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą aktualnie znajdziemy w sprzedaży bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – co to w istocie jest?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak świetnie znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z rzucającą się w oczy czaszą, która zwyczajowo określana bywa mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie SAT można w związku z tym odbierać wciąż ogromnie popularną w Polsce telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez duży odsetek odbiorców zamiast kablówki . Jest to rezultatem tego, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyliczyć można kilka typów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne i panelowe. Anteny tego rodzaju charakteryzują się określonymi cechami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Dzisiaj najczęściej konsumenci wykorzystują jednak modele mające średnicę od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie oddziaływania złych warunków atmosferycznych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Wysokiej jakości antena SAT będzie mogła służyć długo.

Co oprócz anteny SAT jest wymagane do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, by bez problemu odbierać telewizję. Oprócz niej należy również wyposażyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Konieczny jest także konwerter (dwupasmowy lub posiadający oddzielne pasmo), odbiornik satelitarny oraz kabel współosiowy.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]