Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Atuty rolet okiennych dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które lubią mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To również fantastyczny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, sypialni lub pokoju dziecka, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Rolety dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale różnych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Odpowiednio dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień noc – inne przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić drzemkę lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się też w każde współczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoratywną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.