Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Atuty rolety podgumowanej

W upalne dni w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W upalne lato i słoneczną wiosnę przed opuszczeniem domu zaciągnij okna roletami podgumowanymi i po powrocie raduj się wychłodzonym, nienagrzanym pomieszczeniem, stworzonym do relaksu. Taki typ rolety w pełni nie wpuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W jakich pomieszczeniach spiszą się najlepiej? Sprawdziliśmy.

Charakterystyka rolet podgumowanych

Głównym atutem rolety podgumowanej jest to, iż powoduje ona całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie przepuszcza światła do pokoju, tym samym wnętrze się nie grzeje. Szczególnie latem zachowanie w pomieszczeniach właściwej temperatury jest kłopotliwe. Jeśli nie masz klimatyzacji, to wybierz taki typ rolety. Rolety podgumowane często są wybierane do wnętrz, takich jak łazienka czy kuchnia, ale też do mocno nasłonecznionych pomieszczeń. Brak przeciwwskazań, by były ozdobą Twojego salonu albo sypialni.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Roleta podgumowana najczęściej występuje w wersji produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli chcesz znaleźć przesłonę do słonecznego bądź mocno oszklonego wnętrza, to ten model sprawdzi się doskonale. Również pokoje, w których szukasz spokoju lub całkowitego zaciemnienia, takie jak gabinet, sypialna czy salon, to znakomite pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dobierz kolor rolety do pozostałych elementów wnętrza lub wybierz barwę w absolutnie kontrastującą z nimi. Rolety mogą być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem pomieszczenia, jednak wszystko jest zależne od Twojej inwencji i koncepcji ich aranżacji.