Budownictwo Robienie zakupów

Cegła ozdobna – atrakcyjne, nowoczesne wnętrza

Klinkier to typ ozdobnej cegły, którą można użyć zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie są jego właściwości i dlaczego jest obecnie tak szeroko stosowana w pracach budowlanych?

Zalety klinkieru elewacyjnego

Klinkier to po prostu wypalane w wysokich temperaturach płytki ceglane charakteryzujące się dużą wytrzymałością na zawilgocenie oraz uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od wielu dekad znajdują zastosowanie jako element wykończenia domów i mieszkań – mogą służyć m.in. jako wewnętrzne płytki elewacyjne czy cegła na komin. Cegła ozdobna jest używana także na cokoły, podokienniki, naroża, a także inne elementy budynków i wspaniale sprawdza się zarówno w przypadku budynków utrzymanych w klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyce.
Elewacja klinkierowa wygląda bardzo estetycznie i jest niepodatna na niekorzystne czynniki atmosferyczne – promieniowanie słoneczne, deszcz, niską temperaturę czy śnieg. Klinkier elewacyjny utrzymuje się więc przez lata w doskonałym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru mają jeszcze inne atuty – użycie naturalnego materiału powoduje, iż są one niepodatne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Wewnętrzne płytki klinkierowe oraz elewacja z klinkieru

Użyta na ścianie zewnętrznej domu cegła dekoracyjna nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i wyróżni go na tle innych. Z kolei klinkier jako elewacja wewnętrzna wyeksponuje styl, w którym utrzymane są pokoje – idealnie nada się do wnętrz inspirowanych przestrzenią nowojorskiego loftu. Doskonałej jakości płytki z cegły można nabyć w licznych składach budowlanych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.